Захист дерев’яних конструкцій

Деревина як будівельний матеріал володіє цілим рядом незаперечних переваг. Вона екологічно чиста, натуральна, універсальна, практична, а значить, буде використовуватися для будівництва завжди. Незважаючи на наявність безлічі сучасних будівельних матеріалів, деревина ні в якій мірі не втратила своїх позицій.

Однак разом з тим деревина – також і досить недовговічний матеріал, який руйнується при дії вологи та інших атмосферних впливів. Цим і продиктована необхідність захисту дерев’яних конструкцій. Захищають деревину, як правило, від вологи, комах і вогню.

Для захисту від проникнення вологи використовуються різні склади, якими просочується матеріал. Такі склади виробляються масляної, водній основі або органічному розчиннику. При захисті деревини за допомогою цих складів треба вивчити особливості їх експлуатації, адже при застосуванні водомістких складів деревина потребує додаткової сушінні, а масляні можуть трохи змінити її колір.

Для захисту дерева від комах, які є його природними шкідниками, використовуються кремнефторістий або фтористий натрій, а також несильний розчин кухонної солі. При просочуванні цими речовинами деревина перестає представляти для комах якийсь інтерес.

Для захисту дерева від пожежі використовуються антіпірітние розчини, штукатурка поверхні, покриття полімерною плівкою або захисною фарбою. Захист дерева від вогню може бути як поверхневої (застосовуються описані раніше методи) або внутрішньої (за допомогою сульфату амонію, борної кислоти, фтористого натрію). Для внутрішнього захисту деревини матеріал перед спорудою замочується в зазначених розчинах.

Дерево, як будівельний матеріал, є дуже довговічним і надійним матеріалом. Однак вплив вологи, комах або вогню може в найкоротший термін його зруйнувати. Тому якщо Ви хочете захистити свій будинок або іншу дерев’яну конструкцію, то слід застосувати описані вище методи, які ефективно протидіють тим чи іншим факторам.