Як зберігати деревину в хорошому стані

Дерево – будівельний матеріал, який використовують ще з давнини. Стародавні люди почав використовувати її тому, що вона має низку неоціненних переваг:

  • Деревина володіє поганою теплопровідністю, що дозволяє будувати з неї хороші теплі будинки.
  • Вона не перешкоджає повітрообміну. ​​
  • Дерево, як будівельний матеріал, дуже практичний, воно недороге і легке в обробці.
  • Дерево – дуже екологічний матеріал.

Але разом з цим у деревини є і деякі мінуси: вона досить уразлива для деяких шкідників, легко запалюється, деревину руйнує навколишнє середовище. Грибки і цвіль теж можуть оселитися прямо у волокнах дерева.

У зв’язку з цим без надійного захисту термін експлуатації деревини може в рази зменшитися. Псується зовнішній вигляд, з’являється неприємний запах гнилі. Щоб не допустити цих проблем, потрібно обов’язково використовувати антисептичні засоби, зроблені спеціально для догляду за деревиною. Ці захисні суміші збережуть деревину, захистять її від зовнішніх впливів і зроблять її менш пожежонебезпечною. Відбувається це за рахунок покривання дерева шаром цього засобу, який висохши, створить на поверхні деревини захисну плівку.

Сьогодні в будівельних магазинах можна знайти безліч таких захисних засобів. У таких магазинах зазвичай продають тільки якісний товар від надійного виробника, тому довго вибирати не доведеться.

Вибираючи захисний засіб, керуватися потрібно тим, який потрібен результат. Всі просочення розділені по класах, кожен з яких робить свій захисну дію. Нижче перераховані основні властивості різних типів просочень.

Збереження зовнішнього вигляду

Тут все залежить від того бажаного кінцевого результату. Масла і лаки створені для того, щоб якомога довше зберігати природний малюнок деревини. Оброблене такими просоченнями дерево потім можна ще підфарбувати. Фарби та емалі призначені для повного зафарбовування поверхні, зірвати дефектів і замінюючи покриття. Можна використовувати як готові кольори, так і підібрані шляхом змішування.

Стійкість до зношування

Зносостійкість найбільше стане в нагоді тим конструкціям з деревини, на які виявляється підвищене навантаження, наприклад, поверхням статі. Використовувати такі просочення для звичайних поверхонь не рекомендується.

Вогнестійкість

Ця характеристика дуже важлива, адже від неї залежить, чи легко спалахне дерево, чи ні.

У кожному разі при споруді конструкцій з дерева, потрібно застосовувати ці просочення, адже це не тільки поліпшить якості деревини, а й підвищить безпеку.