Що таке дерев’яний брус?

Ринок будівельних матеріалів різноманітний, але деревина раніше залишається затребуваною. Серед різних пиломатеріалів особливе місце займає дерев’яний брус. Для його виготовлення використовуються хвойні дерева (ялина, сосна, кедр), рідше листяні (дуб, береза).

Брус виготовляється з цілісних колод, шляхом обпилювання з декількох сторін, з подальшим висушуванням. Обпилювання може проводитися з двох паралельних, трьох або всіх чотирьох сторін. Кількість обпиляних сторін позначає кантность бруса.

Інший різновид є клеєний брус. За ціною клеєний брус дорожче цільного, але за багатьма параметрами перевершує його. Його збирають з обпиляних, до потрібних розмірів, і висушених дощок. Дошки складаються в протилежних напрямках волокон, що виключає кручення бруса. Клеєний брус практично не всихає і не дає усадки після збірки конструкції. Це дозволяє проводити внутрішні чи зовнішні роботи по обробці стін відразу по завершенні зведення будівлі. По міцності він перевершує цільний брус більш ніж на 50%.

Поверхня боків бруса може бути гладкою або профільованою. Профільований брус, з протилежних боків має гребені і пази. При укладанні профільованого бруса, гребені з пазами збігаються. Це збільшує площу зіткнення, підвищується міцність і теплоізоляційні властивості стін. Тому, профільований брус в основному використовується при зведенні зрубів. Будь-який вид бруса, після просушування, для запобігання гниття і в цілях пожежної безпеки, обробляється спеціальними розчинами.

Виготовляється брус різного перетину, від 100 мм до 250 мм, від двох до восьми метрів довжини. Стандартна довжина бруса шість метрів. Клеєний брус, в силу своєї сборности, може досягати 18 метрів. При будівництві будинків, за багатьма параметрами, оптимальним вважається використання квадратного бруса перерізом 150 мм. Якщо використовувати брус перерізом 200 мм, то це значно утяжелит конструкцію, під яку потрібно посилений фундамент. Окрім, цього зведення стін з товстого бруса дуже трудомістка робота. Будинок, зведений з бруса 100 мм, буде недостатньо теплим і економічно невигідним. На його будівництво потрібно більше лісоматеріалу, утеплювача і часу.

Використовуючи для споруди дерев’яний брус, можна звести будинок дуже швидко, за кілька тижнів. Виходить будинок теплим, з постійним мікрокліматом у приміщеннях і привабливим зовнішнім виглядом